ProductTops.com

Jak radzić sobie z problemami z potencją?

potencja

Statystyki mówią, że problemy z erekcją występują raz na pięć zbliżeń seksualnych. A więc choć raz w życiu każdy facet zawodzi w łóżku – jego penis nie jest w stanie się unieść. Skąd się biorą zaburzenia wzwodu i co można na nie zaradzić?

Problemy z erekcją to nie wstyd

Aby doszło do erekcji, musi pojawić się bodziec. Mogą to być doznania zmysłowe (dotykowe, słuchowe, wzrokowe), wyobrażenia o treści erotycznej lub świadomość mającego nastąpić zbliżenia. Do wzwodu dochodzi wówczas, gdy pobudzony zostaje ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym, rozszerzają się tętnice i wypełniają się krwią ciała jamiste prącia.

Najczęstszą przyczyną występowania zaburzeń erekcji w grupie wiekowej nastolatków i młodych mężczyzn są problemy psychologiczne, w dużej mierze związane z kompleksami, brakiem doświadczenia lub obawą przed niechcianą ciążą partnerki. U mężczyzn w średnim wieku głównymi czynnikami są stres, przepracowanie, a także problemy w relacjach osobistych. Mogą je też wywoływać miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

U około 50 proc. mężczyzn po 40 roku życia zaburzenia erekcji związane są z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi
Zaburzenia wzwodu to niemożność uzyskania pełnej erekcji bądź utrzymania jej tak długo, aby mógł odbyć się stosunek. Jeśli taka sytuacja jest jednorazowa – nie ma powodów do obaw. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, kiedy mężczyzna „nie może” w 75 proc. podejmowanych prób (czyli np. 7 razy na 10) i trwa to długi czas.

potencja

Problemy z seksem – obniżone libido

Chwilowo zmniejszone zainteresowanie seksem nie musi niepokoić, może być związane z przemęczeniem, zaabsorbowaniem innymi sprawami. Problem pojawia się, gdy u dotąd aktywnego seksualnie mężczyzny następuje długotrwały spadek libido.
Skąd te kłopoty? Męska seksualność napędzana jest testosteronem. Ok. 25. roku życia zaczyna go ubywać 0,5-1 proc. rocznie. Z czasem więc aktywność erotyczna słabnie. Ale przyczyną może być niedoczynność jąder (produkują za mało testosteronu) lub nadmiar prolaktyny (wydziela się pod wpływem stresu) blokującej działanie testosteronu.

Jakie choroby wywołują brak wzwodu i brak wytrysku?

Istnieje wiele przyczyn wywołujących problemy ze wzwodem: psychicznych i fizycznych. Problemy z erekcją w młodym wieku zazwyczaj są związane z psychiką (tzw. psychogenne). U starszych mężczyzn wywołują je natomiast czynniki fizyczne. Są to:

  • choroby kardiologiczne; miażdżyca; wysoki poziom cholesterolu; nadciśnienie tętnicze;
  • cukrzyca; otyłość;
  • zespół metaboliczny, czyli stan patologiczny powiązanych ze sobą cech, do których należą: nadciśnienie, wysoki poziom insuliny, otyłość brzuszna i podwyższony cholesterol;
  • choroby neurologiczne – choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane;
  • choroba Peyroniego, czyli włókniste stwardnienie członka;
  • przyjmowanie niektórych leków na receptę;

  • palenie papierosów i nadużywanie alkoholu oraz innych używek;
  • przerost prostaty i skutki leczenia przerostu prostaty oraz raka prostaty (chirurgiczne i radioterapia);

zabiegi operacyjne lub urazy w obrębie miednicy i rdzenia kręgowego;
Doznania seksualne mogą zostać zaburzone przez wiele czynników, powodując lub nasilając problem braku wytrysku czy braku wzwodu. Należą do nich: depresja, stany lękowe i inne choroby o podłożu psychicznym, stres, a także problemy spowodowane słabą komunikacją lub innymi problemami w związku.

Problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu mogą wystąpić także u mężczyzn mających zadaniowe podejście do seksu bądź dewiacyjne preferencje. Zaburzenia erekcji bywają efektem fantazji erotycznych o negatywnym zabarwieniu oraz fobii, osobowości histerycznej bądź depresji. Schorzenie może dotknąć też panów, którzy obawiają się zarażenia chorobą weneryczną bądź posiadania dzieci.

Jak leczyć brak wzwodu?

Zazwyczaj do rozpoznania problemów ze wzwodem, takich jak zanik lub brak wzwodu, wystarcza dokładny wywiad z pacjentem, często uzupełniony o badanie z użyciem kwestionariusza oraz ogólne badanie fizykalne. Aby wykluczyć schorzenia leżące u podstaw impotencji lekarz może zlecić badania krwi, moczu, badanie neurologiczne i urologiczne, USG naczyń członka oraz badanie oceniające ilość nocnych wzwodów. W niektórych przypadkach konieczne jest skorzystanie z pomocy psychologa.

W leczeniu kłopotów ze wzwodem najważniejsze jest określenie ich przyczyny. Jeśli są one fizyczne, pomogą np. preparaty na erekcję bez recepty. Dostępne są np. środki z monometioniną cynku i wyciągami roślinnymi. Skuteczne są też ekstrakty z cytryńca chińskiego, guarany oraz palmy sabalowej i muira puana (rozszerza naczynia krwionośne). Inne składniki, które są stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji zawierają sildenafil. On z kolei chroni substancję rozluźniającą naczynia transportujące krew do penisa. Skutkuje to łatwiejszym i szybszym osiągnięciem wzwodu.

W niektórych wypadkach w leczeniu problemów z wytryskiem i wzwodem konieczne jest zastosowanie terapii chirurgicznej (leczenie trzeciego rzutu). Uwzględnia ono wszczepienie protezy prącia lub operacje chirurgii naczyniowej, dzięki którym można wyeliminować zmiany miażdżycowe upośledzające erekcję. Wyróżnia się protezy półsztywne (elastyczne, których sztywność utrzymuje się cały czas, właściwe dla starszych pacjentów) i napełniane (wypełniane płynem przed rozpoczęciem stosunku, przez uciśnięcie balonika implantowanego pod skórą).

Moim głównym hobby jest sport.  Trochę biegam, chodzę na siłownię i basen. Choć jestem wiecznie zabiegany, potrafię być w wielu miejscach na raz.
Interesuje się zdrowiem i wszystkim co z tym związane. Od 2013 roku prowadzę blogi i strony internetowe z informacjami o popularnych produktach.

Add comment

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Share…

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.